Politika

Přemýšleli jste někdy o tom, kam až sahají dlouhé prsty politiků? Jak moc ovlivňují naše životy, aniž bychom si to uvědomovali? To oni nastavují clo, daně i další odvody státu. Tím působí na celé dění ve státě i státech okolních. Vývozní a dovozní kvóty, cla, cena nafty potřebné k přepravě, potom si přidáme na vše daň, zdaníme i své výplaty, vše, co si kupujeme, také obsahuje ve své ceně daň. Tak to je. A tak ostrouhávají příjmy běžných lidí, do svých kapes, nazvou to platem, náhradami, cestovným a mnoha dalšími názvy.
mapa světa a globalizace
Politika ovlivňuje i spoustu dění ve státě, jako například bezpečnostní opatření, přijímání cizích občanů, azilantů, zahraničních zaměstnanců, jejich víza a občanství… A co si od těchto lidí můžeme vzít my, obyčejní smrtelníci? Leda tak to, že nám zabírají volná pracovní místa, jejich děti chodí do škol s našimi, což není na škodu, alespoň se naše děti učí toleranci k jinakosti. A některé národnosti, jako například Vietnamci, jsou velmi výkonnými zaměstnanci.
Politika ovlivňuje i přírodu a její ochranu, to, jak se k přírodě chováme celkově jako lidstvo, zakopáváme jaderný odpad, spalujeme ve spalovnách své odpadky, nebo je zakopáváme na skládkách. Tím vším zatěžujeme přírodu, kdo to umožňuje? Ano, umožňují to politická rozhodnutí. V těchto firmách často mají své nemalé vlastnické podíly, tak vlastně v politice státu přijímají rozhodnutí, která ovlivňují jejich vlastní podnikání. To je přeci dokonalé, rozhodovat o tom, co je povolené a co ne, když v daném oboru podnikáte.
podané ruce politiků
Mnozí politici nemají ani zdání, jak se žije obyčejným lidem. V jejich představách má každý průměrnou mzdu, ale kolik lidí na ní ve skutečnosti nedosáhne? Mnoho. A co když se stane, že rodina přijde o živitele, žena ovdoví, nebo se rozvede a bývalý manžel jaksi zapomene skutečnost, že má děti? Jak dlouho trvá, než si takový otec půjde sednout do vězení, roky. A dětem to školy ani zájmové kroužky stejně nezaplatí. Páni politici, zde je potřeba Vašich zásahů.

4.3/5 - (9 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup