Bydlení v domech typu bungalovu přináší spoustu výhod


Bydlet v domě typu bungalovu je v mnoha směrech výhodné. Můžete se o tom dočíst v různých zdrojích, ale ne všude vám naznačí, jak si tyto výhody ověřit v praxi. Praktické zkušenosti na vlastní kůži jsou vždy nejsilnějším vodítkem, a máte-li něco z toho za sebou, nikdo vám nemůže tvrdit opak a „opíjet vás rohlíkem“. Například bude-li vám tvrdit, že koupě bytu s okny na východ a na západ je výhodnější, než s oknem na jih, záhy zjistíte, že vás ráno v ložnici s oknem na východ budí v létě slunce a začíná tam být už v osm hodin ráno horko, a že to samé se odehrává v kuchyni s oknem na západ, kdy je tu vedro ještě v podvečer.

Puerto de Mogán Gran Canaria

Toužíte-li po vlastní zkušenosti s bydlením v domě typu bungalovu, můžete zavítat do některého ze vzorových objektů stavebních firem, ale mnohem účinnější je zaplatit si alespoň několikadenní dovolenkový pobyt a v bungalovu tu dobu skutečně žít. Jednou z možností, jak to udělat, jsou například Kanárské ostrovy, tam je třeba v jižním cípu ostrova Gran Canaria možnost ubytování v kolonii bungalovů se zahradními bazény, a zde si vyzkoušíte, jaké to je prožít celodenní režim v takovém úžasném prostředí. Co by se vám tu mohlo zamlouvat?

bydlení v bungalovu

Vše je při ruce – ráno vstanete a ještě rozespalí si dojdete na toaletu, hned vedle je koupelna a kuchyň a nemusíte přelézat po padesáti schodech z patra do patra. A když zakopnete, pád na zem na rovině je v pohodě, na rozdíl od pádu ze schodů.

Z terasy jste hned venku – chcete si vynést svůj čaj či kávu, ať už je s kofeinem, nebo z cikorky, hned na terasu? Proč ne, otevřete jen posuvné dveře a jste tam, stačí ujít asi sedm kroků.

Dům je krásný – také máte rádi architekturu rodinných sídel? Ty ve tvaru bungalovu 3 + 1 bývají působivé již při pohledu zblízka, protože objekt není vysoký, téměř dosáhnete rukou až ke střeše a prohlížíte si z malé vzdálenosti všechny technické prvky – okna, dveře, dlažbu, fasádu, střešní krytinu, bednění, okenní špalety, venkovní rolety a různé doplňky, jako jsou pergoly či truhlíky na květiny. Bydlení na takovém místě vás uspokojuje po estetické stránce mnohem lépe, než v patrových domech.