Dovolená v Asii

Díky enormním rozměrům Asie zde nalezneme všechny hlavní podnebné pásy, takže s rozmanitým počasím musíme počítat opravdu vždy. Klima je nejvíce ovlivněno vodními plochami, rozsáhlými pásmy hor nebo mořskými proudy. Vzdušný proud, také nazýván monzun, nalezneme zejména na indickém subkontinentu. A to jak v létě, tak i v zimě. Od června do září sem letní monzun přináší vydatné dešťové srážky a nastává pro toto místo tzv. období dešťů, jež ale hraje důležitou roli jako zdroj závlah. Zimní monzun zase do Asie přináší sníh. I přes rozdílné klima je Asie dechberoucím a okouzlujícím místem. Pojďme se tedy seznámit s pěti nejoblíbenějšími lokalitami turistů:Vlakové nádraží.jpg
 
Indie
Indie, oficiálním názvem Indická republika, je sedmá největší země na světě, rozléhající se na indickém subkontinentu v v jižní Asii. Je známá hlavně pro svou osobitou kulturu, která si u návštěvníků získává velkou oblíbenost. Ať už jde o jejich památky, slony nebo vlaky – Indie bývá jako destinace pro letní dovolenou stále více doporučována. Nejnavštěvovanější je období od listopadu do března.
 
Thajsko
Stejně tak jako Indie je i Thajsko jednou z nejoblíbenějších cestovních lokací v Asii. Může návštěvníkům nabídnout zejména výhodné ceny, a to nejen za jídlo a ubytování. A když přijde řeč o thajském jídle, tak se většina thajských turistů neuvěřitelně rozvášní. Opravdu je jejich kuchyně jedna z nejlepších! Mimo jiné Thajsko ohromí i svou nezaměnitelnou přírodou, zejména pak hory na severu lákají turisty celoročně.
 
Nepál
Pokud hledáte sport a poznávání přírodních památek, tak je pro vás Nepál tou správnou volbou! Hory, hiking, zábava nebo jízda na raftech, a to vše v tak malé zemi na asijské poměry. I přesto, že je Nepál lákavý především pro sportovnější turisty, na své i ti o něco lenivější. Jednoduše – v Nepálu se člověk nikdy nudit nebude!
 
Barma
Snad největší hit a novinka pro cestovní ruch po celé zemi! Myanmar (od roku 1989 oficiálně Barma) je jedna ze zemí jihovýchodní Asie. Část, která svůj turistický ruch začíná pociťovat až nyní. O Barmě se tvrdí, že se může chlubit nejvlídnějšími obyvateli a svou ještě poněkud turisticky nedotčenou přírodou. Velkým hitem je také úchvatné pobřeží, které stojí za to navštívit v období mezi listopadem a únorem.rýžová pole.jpg
 
Vietnam
A nakonec jedna z největších cestovatelských klasik – Vietnam. Dechberoucí a rozmanitá země plná možnosti. Ať už bychom hovořili o skvělé kuchyni nebo neprobádaném vnitrozemí, Vietnam si vždy najde své nadšené fanoušky. Od prosince do března je nejnavštěvovanějším místem horská oblast u NghiaLo, jež je pro svůj netypický vzhled stále více oblíbenější.
 
Tohle bylo TOP 5 favoritů Asie. Každá dovolená v těchto oblastech je podle turistů vždy o něco zvláštnější a dobrodružnější než běžné letní dovolené. A kdo ví, možná je to právě to, co by si měl každý správný cestovatel v životě alespoň jednou vyzkoušet.