Gibraltar je prý místem, kde byla potopena Atlantida

Jedním z nejzajímavějších míst naší planety je bezpochyby Gibraltarský průliv. Tento 15 až 45 kilometrů široký průliv s hloubkou cca 300 metrů se řadí mezi nejrušnější mezinárodní námořní trasy na světě.

  • Průliv spojuje Atlantský oceán a Středozemní moře.
  • Je to tedy významné strategické území pro královské námořnictvo a britské ozbrojené síly.

Gibraltarský průliv má ještě jednou zvláštnost, která je velice významná pro různé badatele a milovníky záhad. Právě na tomto místě se prý nacházela bájná Atlantida, která byla zničena zemětřesením. Pokud zamíříte do Španělska nebo do Maroka, určitě toto místo navštivte. Minout ho, by byla obrovská chyba.

gibraltar

Gibraltar není jen průliv

Název Gibraltar se nevztahuje pouze k průlivu, ale je to také oficiální označení městského státu, ve kterém žije více než 33 000 lidí mnoha národností. Dominantou Gibraltaru je přes 400 metrů vysoký vápencový útes, na jehož vrchol se můžete dostat pomocí lanovky. Ti zdatnější se mohou vydat pěšky nebo na kolech. Odměnou je překrásný výhled na moře, hory a africké pobřeží. Na gibraltarských skalách na vás bude čekat ještě jedno překvapení. Žije zde rozsáhlá kolonie makaků. Je ale zapotřebí nejvyšší opatrnosti.

  • Opice jsou známé tím, že na co dosáhnou, to ukradnou.
  • Proto na sebe příliš neupozorňujte tím, že budete pohybovat batohem a nenoste v ruce jídlo.

Také se příliš nevyplácí selfíčko z velké blízkosti. Mohli byste také odjet bez svého mobilu. Další opatření se týká krmení opic. To je zde přísně zakázáno a za nedodržení zákazu hrozí velké pokuty.

pruliv

Vhodné pojištění zajistí pomoc v každé nepříjemné situaci

Na cestách vás ale mohou potkat ještě jiné, daleko nepříjemnější události. K těm nejčastějším patří nepojízdné auto, náhlé onemocnění, úraz nebo odcizení věcí. Proto je dobré se preventivně zajistit pro případ, že by k něčemu takovému došlo. Profesionální asistenční služba Axa-assistant je vám plně k dispozici po celých 24 hodin a vyřeší každou nepříjemnou situaci.

  • Stačí si vybrat vhodné pojištění.
  • Pokud cestujete sporadicky, pak je vhodné pojištění pouze na dané dny.
  • Pro vášnivé cestovatele je mnohem výhodnější dlouhodobé cestovní pojištění. Nemusíte se už o nic starat a můžete do světa vyrazit bez obav a kdykoliv, kdy se vám bude chtít.