Jaký mají sekční garážová vrata s dveřmi ceník v porovnání s ostatními

Hlavním a nejdůležitějším účelem garáže je ochrana automobilu i jiného majetku. Na tom se nejspíš všichni shodneme. K tomu, aby mohla svou funkci řádně plnit, je však potřeba, aby byla dobře zabezpečena. Toho je dosaženo především za pomoci vhodných vrat.

Těmi asi nejbezpečnějšími jsou v současné době ta sekční. Mají totiž hned několik výhod. Předně jsou plně automatická, což znamená, že nemají žádný zámek, který by zloděj mohl vypáčit. Také jejich konstrukce zajišťuje větší bezpečnost.
rodinný dům s garáží se skleněnými vraty

Je však také pravda, že tomu odpovídá i jejich cena. Musíme si však uvědomit, že ta zahrnuje nejen samotný produkt, ale i jeho dopravu a montáž. Tu totiž musí, vzhledem ke složitosti celého systému, provádět kvalifikovaná profesionální firma.

Na druhou stranu je tu fakt, že díky tomu dostanete záruku nejen na vrata samotná, ale také na provedenou montáž. A ta v současné době trvá několik let. V případě poškození se tedy nemusíte složitě pouštět do opravy, stačí zavolat na servisní oddělení dané firmy, a oni vám vše zadarmo opraví.

To vše zní dobře, avšak co když garáž používám spíše jako dílnu, a vůz tam dávám jen občas? Musím se spokojit s běžnými garážovými vraty? Nemusíte mít strach, i na tento problém výrobci mysleli. Musíte však počítat s faktem, že u produktu sekční garážová vrata s dveřmi ceník bude poněkud vyšší než u těch běžných.
sekční garážová vrata v podzemní garáži

Je to dáno tím, že je potřeba upravit celou konstrukci tak, aby umožňovala hladké otevírání dveří, a to při zachování maximální bezpečnosti, pro kterou je tento typ známý. Je zde také fakt, že tato vrata se otevírají tím, že podobně jako například okenní rolety vyjíždí vzhůru, a nikoliv do stran. I to představuje oříšek, pokud chceme přidat dveře.

Nedivte se proto, že cena je taková, jaká je. Spíše bychom měli být rádi, že se výrobcům podařilo tento problém vyřešit. A nemusíte se bát. Vzhledem k tomu, jak rychle klesá cena techniky, se i tento typ vrat brzy dostane na přijatelnou částku.