Lanýž: Skrytý drahokam kulinářského světa


Lanýže, skryté pod zemí v symbióze s kořeny stromů, jsou jedním z nejvzácnějších a nejhledanějších pokladů v gastronomii. Nejznámější ložiska těchto podzemních hub se nacházejí ve francouzské Provence, italském Piemontu a také na chorvatském poloostrově Istrie, kde ideální klimatické podmínky a specifické půdní složení podporují jejich růst.

lanýže

Bílé a černé lanýže: Rozdíl v chuti i ceně

Bílé lanýže (Tuber magnatum) jsou ceněné pro svou vzácnost a jemné, pronikavé aroma, které oživí jakýkoliv pokrm. Naopak černé lanýže (Tuber melanosporum) jsou více dostupné a nabízí intenzivní zemitou chuť, která je oblíbená ve Francii. Obě variace mají své unikátní využití v kuchyni a přinášejí gurmánský zážitek, který je těžké překonat.

Lanýžové speciality: Dostupná alternativa pro každého

Pokud nemáte přístup k čerstvým lanýžům nebo hledáte praktičtější řešení, můžete sáhnout po lanýžových specialitách, které vaření promění v nezapomenutelný zážitek. Zde je několik produktů, které stojí za zkoušku:

Lanýžový olej – Tento olej je ideální pro finální dochucení těstovin, risotta nebo salátů. Dodá vašim pokrmům bohatou a hlubokou chuť.

lanyze-1

Sýrové pomázánky s lanýžem – Perfektní na jednohubky nebo jako součást tapas, tyto pomázánky jsou skvělým způsobem, jak přidat lanýžovou chuť do vašeho menu.

Lanýžové máslo – Skvělé pro dokončení steaku nebo jako dochucení čerstvě upečeného chléba, přináší bohatost a hloubku chuti do každého pokrmu.

Lanýžová majonéza – Vynikající jako dip nebo základ pro různé sendviče a burgery, lanýžová majonéza je skvělá pro zvýšení kulinářského zážitku.

Lanýžová sůl – Použijte ji pro okamžité zvýraznění chuti steaků, bramborových pokrmů nebo dokonce popcornu.

Všechny tyto produkty a další najdete na webu www.olivum.cz, kde si můžete vybrat z bohatého sortimentu lanýžových delikates, pravých balsamic a prémiových olivových olejů. Tyto produkty nabízejí snadný způsob, jak přinést luxusní chuť lanýžů do vaší domácí kuchyně, a to vše s pohodlím online nakupování.