Nefunkční USB porty? Zkuste tohle!

Stalo se vám někdy, že se na vašem počítači z ničeho nic vypnuly všechny USB porty? Byť jen na malou chvíli, a pak se znovu zapnuly? V horším případě pomohl pouze restart systému? V obvyklých případech nejde o nic, čeho byste se měli obávat. Operační systém Windows šetří energii, kde se dá. Zejména jde především o laptopy, co jsou poháněny akumulátorem. USB porty jsou deaktivovány po určité době neaktivnosti z důvodu, aby operační systém zvýšil dobu provozu počítače.
 USB kabel.jpg
Jelikož je toto vypínání občas zbytečné a mnohdy i otravné, protože Windows deaktivuje třeba takovou klávesnici nebo myš, nabízí se zde velmi snadné řešení, jak vypínání USB portů zabránit.
 
Pro zrušení funkce odstřihnutí USB portů od napájení stačí pouze si otevřít „Ovládací panely“, ze zdejšího seznamu vyberte kategorii s názvem „Hardware a zvuk“ a klikněte na „Možnosti napájení“.
V okně, co nyní vidíte, se vám zobrazí varianty napájení počítače. Jestliže jste si nevytvořili vlastní profil s speciálním specifikacemi, jsou zde minimálně dvě varianty: „Vyvážený“ (snaží se vyvážit úsporu energii a výkon), „Úspora energie“ (počítač je přepnut do módu, kdy se snaží maximálně ušetřit energii: snížení jasu na minimum, zhasnutí monitoru po určité době nečinnosti, přepnutí počítače do režimu spánku) a „Vysoký výkon“ (neguje spoření energie a počítač funguje na nejvyšší energetický profil). Vyberte si schéma napájení, co momentálně používáte a klikněte na „Změnit nastavení schématu“. Postupujte dál kliknutím na tlačítko „Změnit pokročilé nastavení napájení“. Otevře se vám nové okno, ve kterém najděte „USB“ nastavení. Otevřete rozbalovací nabídku pod touto možnosti a vypněte funkci s názvem „Nastavení volitelného pozastavení zařízení USB“. Změnu potvrďte kliknutím na tlačítko „OK“ a zavřete okno. Od této chvíle by se žádné USB porty již neměly vypínat.USB porty.jpg
 
Pokud se však budou vyřazovat z provozu i nadále, hledejte jiné možnosti, kde by mohla být chyba. Přemýšlejte i nad variantou poškození základní desky a systému napájení.

Posted in PC