Tvoření z filcu

Filc Prima-obchod.cz (plsť) je plošná textilie, která je tvořená ze vzájemně zaklesnutých vláken. Vyrábí se buď plstěním za mokra (valchování) a nebo plstěním za sucha (vpichování). Pro tvoření z plsti si můžete vybrat buď plsť nezpracovanou v podobě ovčího rouna, nebo tu zpracovanou ve formě filcu. Filc se prodává ve velikosti cca papíru A4 ve všech možných galanteriích a dnes se zaměříme na tvoření právě z tohoto materiálu. A co všechno z něj můžete vytvořit?

filcový klobouk

Hračky

Z filcu můžete vytvořit spoustu hraček pro menší děti. Třeba hodně oblíbené jsou prstové loutky, nebo qaiet book, který je ale poměrně náročný na výrobu. Jedná se o knihu vytvořenou z filcu, v kombinaci s bavlněným podkladem. Obsahuje spoustu aktivit pro děti asi od dvou do pěti let. K ušití této knihy potřebujete samozřejmě ještě nitě, jehly, výztuhy, dekorační prvky a průchodky.

Dekorace

Z filcu užijte krásné dekorace třeba na slavnostní tabuli, k zapíchnutí do květináčů, pověšení do oken, k ozdobení vánočního věnce a tak dále. V podstatě záleží jen na vaší představivosti, na tom, jaké máte rádi barvy a styl dekorací.

Oblečení na panenky

dekorace z filcu

Z filcu můžete také vytvořit oblečení pro panenky, vybavení do domečků nebo třeba dokonalé jídlo do dětské kuchyňky. Z filcu se dají ušít různé koláčky, koblížky, chléb, salát, prostě cokoli vás napadne. Zapojte do výroby i děti a o to je to bude více bavit. Pokud tvoříte z filcu pro děti, dbejte opravdu na kvalitu vstupních materiálů.

Při nakupování filcu si vyberte kvalitní galanterii, kde budou mít velký výběr barev ale také kvalitní materiál, ze kterého se vám bude dobře tvořit a nebude se trhat. Filc by také neměl vypadat nijak odrbaně. Před samotným tvořením je dobré filc aspoň v ruce vyprat, aby nebyl plný chemie a prachu ze skladování. Ideální je filc vyprat aspoň na jemný program v pračce, aby se dovysrážel a poté se již nesrážel.