Červený rubín pro nezapomenutelný vzhled: Jak jej kombinovat?

Jeho barva bere dech. Někteří lidé věří, že má magickou moc. Řeč je o červeném rubínu, který je jedním z nejžádanějších drahých kamenů. Ať už máte rádi červenou barvu, luxusní šperky nebo byste rádi nosili symbol vášně a lásky, máme pro vás tipy, s čím a jak červený rubín kombinovat!

Na slovíčko o červených rubínech

Než se zaměříme na kombinaci šperků s oblečením, pojďme si říct pár slov o tom, co to červené rubíny jsou a odkud se vlastně berou. Možná si jej pak budete cenit daleko více.
Rubín může být růžový nebo červený drahokam s příměsí chromu, což způsobuje jeho červené zabarvení. Mezi jeho největší naleziště patří Afrika, Austrálie, Asie i Madagaskar. Nejkvalitnější jsou rubíny sytě červené s lehce modravým odstínem, jejichž červená barva se někdy označuje jako “holubí krev”. Můžeme ale najít rubíny červené, hnědočervené až narůžovělé.
Kvalitní rubíny mají nad deset karátů a dosahují velmi vysokých cen, podobně jako diamanty. Rubíny jsou v dnešní době vzácné, proto se vyrábí uměle a postupně rostou z taveniny.
Víte, že rubíny byly podle Indů králi mezi drahokamy, a zároveň symbolizovaly životní sílu, sexualitu a plodnost, lék na srdce i energii z vesmíru?

Rubín – symbol lásky

Díky červené barvě se rubín přiřazuje k symbolice lásky a vášně. Podle své barvy je posuzována jeho kvalita i cena. Kromě barvy pomáhá kámen správnému fungování oběhové soustavy, vyrovnává krevní tlak a potlačuje menstruační bolesti. Rubínové šperky vyniknou na každé ženě, dodají jí punc elegance. Vhodné jsou také jako dárek – k narození dcery nebo po dosažení výrazného studijního úspěchu (např. červený diplom).

K čemu nosit rubínové šperky?

Ať už si zvolíte náušnice, náhrdelníky, prsteny nebo náramky osázené červenými rubíny, měli byste vědět, jak je správně kombinovat a v čem nejvíce vyniknou. Jedná se totiž o poměrně výrazný druh šperku, který není radno příliš okázale doplňovat.
TIP: Vyberte si náušnice, náhrdelníky, přívěsky nebo prsteny s červenými rubíny na e-shopu Klenottv.cz!

cervenerubiny

Váš odstín pleti

Máte studený nebo teplý odstín pleti? Většinou je lepší rubínové šperky kombinovat s teplými tóny pleti. Takové mají lidé, kteří mají na těle spíše zelené žilky než modré, snadněji se opalují a málokdy se spálí.
Rubíny si ale mohou dovolit i lidé se studenými tóny pleti, jen je třeba odstíny červené doplnit i dalšími teplými tóny, například na oblečení, aby tak vznikla dokonalá symbióza.

K jaké příležitosti?

Rubín je symbolem elegance, hodí se proto pro slavnostnější příležitosti, jako jsou plesy, promoce, svatby, oslavy, výročí nebo narozeniny. Pokud si je chcete obléci v běžný den, buďte opatrnější. Buď zvolte rubínovou bižuterii nebo zvažte doplnění outfitu lehkým červeným šátkem, který sílu drahokamu pomůže odlehčit.

Jakou zvolit barvu oblečení?

Rubínové šperky jsou výraznými drahokamy samy o sobě, proto je volte ke střídmějším a neutrálnějším outfitům, které je doplní, ale neutlumí. Barvy jako je bílá, hnědá, zlatá nebo černá vám umožní, aby podtrhla výrazný doplněk.
Co se týče vzorů – s puntíky, květinovými vzory, pruhy nebo nápisy se rozlučte. V tomhle případě platí staré známé pravidlo, že méně je skutečně více.