I jíst se dá ekologicky

Když se lidé rozhodnou něco sníst, a přitom nikam nespěchají, obvykle něco jenom tak v kalupu neslupnou. Usadí se k tomu, dají si to na talíř, vezmou do ruky příbor, a nakonec to třeba i zapijí něčím ze skleničky nebo šálku. To je stolování, na jaké už jsme si my lidé dávno zvykli a bereme ho obvykle jako samozřejmost.
Ovšem není růže bez trní, jak se říká. A tak si podobným stylem pochutnáme a udělá se nám dobře na těle a třeba i na duchu, jenže naši náladu následně vesměs pokazí představa toho, že teď po sobě budeme muset to použité nádobí umýt. Což na rozdíl od konzumace vesměs rádi nemíváme. Jenže co se dá dělat, že? Přece takové nádobí nevyhodíme jenom proto, že na něm ulpěly nějaké zbytky!

87_bez-nazvu66

A co když se nám do takového mytí nádobí z principu nechce, a přesto rádi jíme civilizovaně? Pak se dá klasické nádobí nahradit třeba jeho jednorázovými alternativami. Takovéto nádobí sice není zase až tak moc dokonalé, ovšem je levné a nikoho tak nebolí, když se ho po prvním jídle zbaví.
Ovšem to také vesměs není dokonalé řešení. Protože co chudák příroda, v níž kvůli tomu končí neskutečné množství zcela zbytečného odpadu? Co nebohá ekologie?
Nebojte se. Už i na tento problém se řešení našlo. A tímto řešením je jedlé nádobí. Ano, čtete dobře. Nádobí nemusí být jenom na jídlo, ale může být klidně i k jídlu. A jakkoliv by to třeba s porcelánovými talíři nešlo, jedlé talíře se skutečně dají pozřít i s tím, co je na nich naservírované. A poté, co to člověk zapije, může na rozdíl od sklenky nebo hrnku sníst i jedlé kelímky. A jako nášup třeba i jedlé lžičky, jež k tomuto sortimentu z e-shopu také patří.

102_rrrzgfg

Zkrátka a dobře se tu dá sníst všechno, a to doslova. Po takovém jídle nemusí zbýt ani sebemenší drobek. A to ocení jak ti, kteří neradi myjí nádobí, tak i příroda, jež tím není zatěžována.
A jste-li rozumní lidé, měli byste o něčem takovém také aspoň pouvažovat.