Jak se zbavit nadváhy?


Problém s váhou v současné době trápí spoustu lidí. A není se čemu divit, jelikož v posledních letech se začíná přirozený pohyb z našich životů úplně vytrácet. Svůj podíl na tomto problému má rovněž uspěchaný styl života, nadbytečný stres a nedostatek spánku. Většina lidí si také neumí na jídlo udělat čas, proto poté jí ve spěchu, kdy je velice snadné sáhnout po nějaké nezdravé a vysoce kalorické variantě. V důsledku čehož si pak spoustu lidí ani neuvědomuje kolik jídla do sebe za celý den dostanou a jaká je jeho kalorická hodnota. Jak proti nadbytečným kilogramům účinně bojovat?

Zapomeňte na zázračné diety

Spoustu lidí za svůj život vyzkoušelo v určité formě dietu. Možná se na začátku budete radovat ze ztráty určitého množství hmotnosti. Problémem však je, že jakmile začnete jíst opět normálně, veškerá kila se vám pravděpodobně vrátí. Je třeba rovněž zmínit, že chroničtí dietáři se potýkají ze zpomaleným metabolismem, který redukci hmotnosti velice ztěžuje. Lidský metabolismus se totiž po určité době adaptuje na nízký příjem potravy, to znamená, že tělo bude k fungování potřebovat daleko méně kalorií než před začátkem diety.

osobní váha

Pro některé lidí s opravdu velkou nadváho může být redukce hmotnosti téměř nemožná a ke zhubnutí je zapotřebí užít určité doplňky. Vhodnou variantou pro tyto jedince může být například adipex retard Rychlé-hubnutí, který je v kombinaci se správným jídelníčkem a dostatkem pohybu to pravé pro účinné a trvalé snížení hmotnosti.

gumoví medvíci

Jak jídelníček nastavit?

V tomto ohledu je dobré obrátit se na odborníka, který vám vytvoří jídelníček přesně podle vašich potřeb tak, aby bylo hubnutí především zdravé a efektivní. Je nutné mít nastaveny správně všechny makroživiny, které představují tuky, bílkoviny a sacharidy. Kalorický deficit by měl být pouze mírný, tak abyste nehladověli a mohli stravní režim bez problémů dodržovat po několik měsíců.