Bezpečně dovnitř i ven

V dnešní době skutečně není problém si pořídit bazén a to takový, který bude odpovídat vyhrazeným prostorům našeho pozemku. Mnohdy se musíme spokojit s menší verzí, ale i tak na svlažení je to naprosto ideální. Abychom ovšem zajistili bezpečný přístup do bazénu, tak musíme zvolit nejen dobře upravenou plochu, ale i možnost vhodných schůdků, které budou ideální pro daný typ. Je pravdou, že při zapuštěné verzi se schody někdy řeší jiným přístupem a je důležité pouze zábradlí, které je určeno pro bezpečné držení a zabránění sklouznutí. To ovšem neznamená, že ostatní bazény zůstanou bez pomoci, dokonce výrobci nabízí mnoho verzí a moderní provedení.

schody bazén

Hloubka je důležitá

Každá verze bazénových schodů má svůj osobitý styl. Důležité je vědět jaká je hloubka bazénu a poté se můžeme snadněji orientovat v nabídkách. I zapuštěné bazény mohou totiž oplývat nerezovým modelem, kde hlavní roli bude hrát ocel. Přirozeně nesmí chybět ani kvalitní koncovky, což většinou vyplní produkty z odolného plastu. Ty chrání právě jak samotný bazén od poškození, tak nás. Stupínky jsou opět vyrobeny podle moderní technologie a častokrát se můžeme setkat s tvrzeným plastem, který je opatřený vylisovanými protiskluzovými nášlapy. Takové schůdky jsou velmi kvalitního provedení.

schůdky bazén

Schody pěkně na míru

Každý z nás má jinou potřebu a také požadavky. To platí i v tomto případě. Pokud budeme mít nadzemní bazén, tak se musíme podívat po nabídce, kdy schody do bazénu budou v podobě žebříku s robustním zábradlím a také pohodlnými a dostatečně širokými schodnicemi. Rozhodně bychom měli kupovat takový produkt, který bude certifikovaný, jelikož to nám dává jistou záruku bezpečnosti a také výdržnosti. Bezpečnostní požadavky musí být v oblasti dostatečné nosnosti, stability, vhodného protiskluzového povrchu na schodnicích a přirozeně musí mít i dostatečnou robustnost. Zkrátka si sestavíme schůdky podle potřeby a pohodlnosti v užívání.