Jak si upravit zahrádku

Kůra

Potáhněte přes zem černou netkanou textilii (která navíc pomůže proti plevelu) a na tu nasypte tak 5 centimetrů kůry. Zahřejete tak rostliny v zimním období a bude Vaše zahrada vypadat krásně upraveně. Ale nelekněte se, protože během roku se často stává, že kůra se zalíbí ptáčkům, kteří si z ní budou stavět hnízda. Také se může líbit větším živočichům, například kočkám, po kterých v kůře můžete najít i nepříjemné překvapení.
Fialové květiny

Přebytečné rostliny

Rozhlédněte se a promyslete si, jestli na Vaší zahrádce není něčeho až zbytečně moc. Třeba usoudíte, že není potřeba mít 3 druhy růží, 20 keříků jahod a 5 stromů. Zkuste se něčeho zbavit a místo toho tam dejte něco jiného, nebo nechte místo jednoduše volné.

Ohraničení

Bude se Vám hodit ať už chcete uspořádat záhonek nebo místo s kůrou, či něco jiného. Když prostor oddělíte tak to Vaši zahrádku přikrášlí. Hezky vypadá beton, dřevěné kůly, plastový plůtek nebo dubové kostky. Zabrání i tomu, aby se plevel rozmnožoval velkou rychlostí.
Košík zeleniny

Nevšední květiny

Zkuste si koupit sukulenty, které jsou nenáročné a budou vypadat krásně na skalce. Nebo slyšeli jste o tom, že se dají vypěstovat avokáda z pecky i doma? I to poté můžete zkusit dát ven. I když roste v teplých krajinách, tak někomu se daří ho pěstovat i na zahrádce.

Dekorace

Pokud máte tu možnost, tak si dejte na zahradu jezírko nebo fontánku. Vytvoříte tak příjemné místo nejen pro oči, ale i pro ptáčky, kteří je budou využívat jako pítko. Dále dekorujte zahradu kameny nejrůznějších velikostí a tvarů. Uvidíte, jak to zahradu oživí. Pokud nejste odpůrci sošek, tak zkuste i ty. Taková žabka u jezírka, nebo vodník, či trpaslík můžou působit vtipně. A co tak využít staré betonové bednění? Je duté a když ho zakotvíte do země a naplníte hlínou, tak máte krásný nezničitelný květináč. Navíc je to ekologické a šikovné využití staré věci.