Zvířecí péče

Naše milovaná zvířátka, kočka, pes nebo rybičky. Staráme se o ně, krmíme je, hrajeme si s nimi a chováme se k nim často lépe než k ostatním členům naší rodiny. I přes tu všechnu lásku, kterou jim věnujeme, ale naši mazlíčci, vyžadují speciální potřebu a tou je naše neustála pozornost.

zívající kotě

Se psy je to těžší než s jejich, odvěkými nepřáteli, kočkami. Psy jsou velmi temperamentní stvoření, která nás nespouští z dohledu po celý den, vstávají s námi a chodí s námi spát. Proto je důležité pro ně vymýšlet často nové aktivity, které s nimi můžeme, my páníčci, dělat. Nejlepší přítel člověka sice může vypadat, že zažívá euforii pokaždé když nás vidí, nicméně když má pocit, že si s ním příliš nehrajeme a zanedbáváme ho, dám nám to během chvíle vědět a začne na sebe upozorňovat. A to nejčastěji provedením nějaké té lumpárny v podobě označkované pohovky nebo deky po prababičce. Psům lze samozřejmě kupovat nejrůznější hračky pro jejich pobavení, od pískacích míčků po různá tahací lana. Nicméně budou vždy toužit po tom, abyste si hráli s nimi a byly jim nablízku. Tyto hračky jsou ale často příliš drahé a moc dlouho vašemu miláčkovi nevydrží. Jednou takovou alternativou pro takové hračky může být úplně obyčejná plastová lahev od vody. Budete se divit, jak dlouho se s ní dokáže pes jednoduše zabavit. Nicméně ani v tomto případě se to neobejde bez vaší pozornosti, a vy se budete muset čas od času snažit mu ji vzít a hodit někam do dáli.

Kočky na druhou stranu tolik pozornosti nevyžadují, stejně, tak jako psy, se každá kočka chová úplně jinak. Některé mohou být hravé a mazlivé, jiné plaché a zalezlé celý den pod postelí. U koček si člověk musí vydobýt více důvěry, a to třeba právě pomocí her. Pro kočky můžete koupit spoustu hraček nejrůznějších barev a tvarů. Peříčka na tyči, myšky na provázku, anebo obyčejné laserové ukazovátko. Možností je opravdu mnoho. Za předpokladu, že nechcete příliš investovat do kočičích hraček, tak si vaši přítulní mazlíčci vystačí s obyčejným s přehýbaným kouskem papíru na prosté šňůrce.
pes s kusem dřeva

Není nutné abyste svým milovaným mazlíčkům. Pořizovali nejrůznější hračky. To, na čem záleží je, aby dostávali spoustu pozornosti, jakou si vaší milované zaslouží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup