Je lepší číst knihy, nebo si pořídit čtečku?

Žijeme v 21. století a technické vymoženosti jsou dokonalejší něž kdy předtím. I v oblasti knih se vývoj značně posunul. Klasický papírový svazek začaly střídat tzv. e-booky, k jejichž přečtení můžete využít elektronickou čtečku knih, notebook, mobilní telefon nebo tablet. Oproti ostatním zařízením je právě čtečka knih vytvořena přímo pro četbu elektronických výtisků.

Proč si pořídit čtečku?

Toto zařízení je skvělým vynálezem pro náruživé čtenáře. Kamkoliv pojedete, můžete mít s sebou celou knihovnu, která neváží téměř nic. Prvotní investice se vám velmi rychle vrátí, jelikož e-booky jsou zpravidla levnější než tištěné verze. Přečtete-li si knihu v českém jazyce, bez velkého úsilí ji během kliknutí můžete mít v jiném překladu.

Už se vám stalo, že jste narazili v knihkupectví na knihu, která je beznadějně vyprodaná a nejde si ji půjčit ani v knihovně? S elektronickými verzemi vám tento problém nehrozí.

Jaké další výhody čtečka nabízí?

Mezi obrovské plusy elektronické čtečky se řadí přizpůsobivost. Text i jas si můžete uzpůsobit dle svých potřeb. Čtečka navíc disponuje speciálním druhem podsvícení, který neničí váš zrak a je příjemný na čtení i několik hodin v kuse. Navíc již u sebe nebudete muset nosit záložku, jelikož čtečka sama ví, kde jste posledně skončili.

čtečka knih

Cenové rozdíly mezi čtečkami

Stejně jako ostatní elektronika se i čtečky nabízejí v různých cenových kategoriích. Nejlevnější opravdu poslouží pouze ke čtení a stahování knih. Vyšší třídy nabízí mnoho užitečných funkcí. Čtete-li rádi knihy v cizím jazyce, jistě oceníte funkci slovníku, díky které můžete přeložit neznámé slovo přímo z knihy. Oblíbená je také možnost předčítání textu či přehrávání MP3, což oslovuje zejména ty, kteří si čas od času s radostí poslechnou namluvenou audioknihu.

Nabízí se i další možnosti, například voděodolná čtečka. Cena je přímo úměrná kvalitě těchto zařízení, proto je dobré nesahat po nejlevnější možnosti. Překročí-li vaše vybraná čtečka stanovený rozpočet, půjčka na OP za vás problém vyřeší.

Praktičnost je největším lákadlem

Čtečka se vám vejde i do malé kabelky a můžete ji mít vždy při sobě. V ruce nemusíte držet velkou, těžkou knihu, a ještě otáčet stránky. Rozhodnete-li se číst v místě, kde není dostatek světla, podsvícení zařízení zvýší svou intenzitu. Oproti knihám čtečka v otázce praktičnosti značně vyhrává.

I když je třeba uznat, že kniha má své nepopsatelné kouzlo, ať už se jedná o krásný obal, nebo její specifickou vůni, čtečka přesto strhla nemalé množství čtenářů na svou stranu.