Kde nosíte svůj mobilní telefon?

Mobilní telefon je pro mnoho lidí nepostradatelným společníkem. Mají v něm nejen veškeré kontakty, a osobní konverzace, ale také jej používají jako kalendář, budík, na čtení knih, zpráv, vyhledávání informací, uchovávání a pořizování fotografií, k přehrávání hudby, a mnoho dalšího. Je však důležité vědět, jak s mobilem zacházet, aby nám dlouho vydržel fungovat co nejlépe, ale také sloužil a neškodil. Mobil můžete částečně chránit za pomoci šikovného pouzdra, nebo obalu. Od věci není ani tvrzené sklo, které chrání displej vašeho zařízení při pádu, nebo před poškrábáním, a nalepí vám jej v každé prodejně telefonů, nebo si jej můžete nalepit sami. Kde ale telefon nosíte, a kam jej pokládáte, je rovněž velmi důležité.

mobil se sluchátky

Nošení telefonu

Většina lidí si svůj mobil bere všude, kdyby jim náhodou někdo volal, kdyby se ztratili, nebo zapomněli nějakou důležitou informaci. Není to tak dávno, kdy většina lidí nosila telefon na šňůrce na krku, aby jej měli stále po ruce, a nedošlo k odcizení. Tento způsob už však není moderní, a ani pohodlný. Muži jej tak často nosí v kapse od kalhot. V případě zadní kapsy však hrozí rozsednutí mobilního telefonu, jelikož chytré moderní telefony jsou mnohem křehčí, než kdysi bývaly takzvané cihly. Některé studie pak tvrdí, že nošení mobilního telefonu v přední kapse ohrožuje mužskou plodnost, jelikož mobilní signály brání vzniku spermií. Ženy pak nejčastěji nosí své mobilní telefony v kabelkách, kde však často dochází k otřesům, a nárazům o ostatní věci, jako jsou třeba klíče, malovátka, nebo další. Nosit mobilní telefon v batohu pak může být nebezpečné pro jeho majitele, jelikož na frekventovanějších místech se totiž potencionální zloděj snadno dostane k batohu na zádech, a něco z něj vytáhne, aniž by si kdokoliv všiml.

mobil v tašce

Pokládání telefonu

Další věcí je, kam pokládáte svůj telefon. Spousta lidí se bez něj totiž nehne, a tak není divu, že jej musí mít stále po ruce. Telefon by však neměl být položen v koupelně při koupání, či sprchování, jelikož vlhkost která se v místnosti drží může přístroj poškodit. Telefon pak není radno nechávat ani na rozpáleném slunci, třeba na pláži, či u bazénu, protože se může přehřát. Dále by pak neměl být telefon pokládán na noční stolek, když člověk spí, jelikož vysílá vlny, které narušují kvalitu spánku.