Příchod štěňátka

Rozhodli jste se sobě, nebo svým dětem pořídit malé krásné štěňátko. Vybrali jste si plemeno, chovatele a máte už i termín, kdy si máte štěňátko převzít. Teď musíte doma vše připravit tak, aby se u Vás cítilo co nejlépe. Odloučení od matky a ostatních sourozenců a změna prostředí je totiž pro štěňátko přece jen náročná a stresující. Co tedy budete v prvních dnech potřebovat a co máte od začátků Vašich společných dnů očekávat?  

štěně

Přeprava  

Dobře si promyslete, jak si vašeho nového domácího mazlíčka dopravíte domů. Pravděpodobně budete potřebovat nějakou přepravku, ve kterého pejska převezete. Myslete také na to, že cestování může být pro štěně stresující a může se stát drobná nehoda. Proto ochraňte své auto například dekou, nebo podložkou, abyste nemuseli po převozu pracně čistit sedačky. Štěně neumí ovládat své potřeby a také mu může být špatně.  

Krmivo 

Dopředu si kupte vhodné krmivo. Pro začátek je dobré informovat se u chovatele, na jaké krmivo je pejsek zvyklý. Pro začátek kupte ty samé granule. Pokud budete chtít časem granule změnit, měňte je postupně. Prudká změna může způsobit problémy se zažíváním. Potřebovat tedy budete kromě granulí samozřejmě i misku na vodu, granule a případně třetí misku na konzervu nebo maso. Připravte si také malé pamlsky, které oceníte při odměňování při venčení a při učení povelů. 

Venčení  

Štěňata jsou tak trochu jako děti. Neumí ještě ovládat své svěrače. Proto je důležité chodit s ním ven co nejčastěji. Hodně záleží na velikosti pejska, ale pokud se chcete vyhnout nehodám doma, je dobré chodit ven alespoň každé dvě hodiny. V noci se vylučování zpomaluje a není proto nutné chodit tak často. Někteří majitelé psů také preferují tréninkové podložky, na které pejsek vykoná potřebu, když je doma. Za vykonání potřeby venku pejska vždy odměňte. Lépe se tak naučí, že potřeba se vykonává venku. V prvních dnech je také důležité, začít pejska zvykat na obojek a vodítko. Chůze na vodítku se mu pravděpodobně líbit nebude. Proto je důležité nepolevit. Obojky budete ze začátku měnit poměrně často, zvlášť u větších plemen.  

Štěňátko

Hračky  

Štěně je zvědavý tvor a musí vše prozkoumat. A může se taky stát, že Vám doma několik věcí zničí. Pořiďte mu rozmanité hračky, které ho budou bavit. Skvělé jsou kousací a přetahovací hračky.  

Příprava domova  

Myslete na to, že štěně bude chtít vše prozkoumat a možná taky rozkousat. Ideální je odstranit z jeho dosahu všechny věci, o které nechcete přijít.  

Dostatek volného času 

Udělejte si na svého nového mazlíčka dostatek času. Je třeba se štěněti dostatečně věnovat. Potřebuje obrovské množství nejen času, ale také lásky a trpělivosti. Věřte, že Vám to z celého srdce vrátí.  


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup