Moderní možnost, jak ušetřit za cestu do práce

Společnost BlaBlaCar existuje již mnoho let a využili ji již tisíce lidí. Nejen, že je finančně výhodná pro všechny zúčastněné, ale můžete tak také poznat velké množství nových lidí a vytvořit si nové přátele. Pokud do práce nebo kamkoli jinam potřebujete jet z města do města, použít vlastní auto nejspíš nebude nejlepší nápad. Když pojedete sami, tak vás to bude stát docela dost peněz. Můžete ale snadno ušetřit. O čem je a jak to všechno funguje?
 navigace v autě

V čem to spočívá?

Spolujízda s někým jiným je jednoduše sdílení odvozu autem z bodu A do bodu B. Vždy, když cestujete se svými přáteli či rodinou, tak jde o to samé. BlaBlaCar se akorát zaměřuje na jedince, kteří se osobně neznají, mají stejnou trasu a mohou si tak vzájemně pomoci tím, že maximálně naplní kapacitu automobilu.
 navigace v autě

Jak všechno funguje?

Systém je úžasně jednoduchý. Máte zde dva typy lidí: řidiče a cestující. Řidič je pochopitelně ten, kdo nabízí volná místa ve vozidle. Vy se naopak potřebuje dostat do jiného města či místa, nemá auto nebo nechce investovat do hromadné dopravy.
řidič vozu
 
Řidiči tedy vytvoří nabídku volných míst a tak se podělit o náklady, které vyplývají z cestování například do práce. Cestující si najdou nabídky podle destinace, z které vyjíždějí a do které se chtějí dostat a podle času. Vyberou si nabídku, která se jim líbí a vyhovuje nejvíce a napíšou řidiči zprávu. Dozví se, kudy přesně řidič pojede a může si rovnou rezervovat místo v autě jednoduše, rychle a online. Poté už stačí jen přijít včas na smluvené místo, ze které budete cestovat.
 

Co je ridesharing, carpooling a ride-hailing?

V této oblasti existuje několik výrazů, které si nyní snadno vysvětlíme. Carpooling a ridesharing znamenají prakticky to samé a do češtiny můžete obě tyto slova přeložit jako spolujízdu.
 
Ride-hailing je ovšem něco jiného. Zde jde o dopravu autem typu taxi služby. U někoho zadáte poptávku, dotyčný na ni zareaguje a přijede pro vás i přesto, že by k vám jinak nezavítal. V tomto případě se ovšem jedná o profesionální řidiče, který si tak normálně vydělává. U BlaBlaCaru se ovšem jedná o běžné osoby, které tak redukují své náklady na dopravu.