Zimní sporty jsou pro každého zábavou i relaxací

Pokud jste nikdy nestáli na lyžích, nebo maximálně na školním povinném lyžařském výcviku a chcete se to naučit, ať už kvůli tomu, aby se to naučily i Vaše děti, pokud děti nemáte, tak třeba proto, že Vaši kamarádi jezdí pravidelně každý rok lyžovat a Vy jste tím pádem nuceni zůstat bez přátel doma, nebo na ně koukat maximálně pod kopcem, nemusíte se ničeho bát, protože naučit se lyžovat se dá v každém věku.
zasněžená lavička
Sice čím jste starší, máte větší strach, když budete stát nahoře na kopci, děti jsou na tom mnohem lépe, protože ty ještě strach nemají. Učit se lyžovat se právě proto doporučuje už v dětství.
Ale ničeho se nebojte a zaplaťte kurz svému potomkovi, ale i sobě.  Jistě Vás budou zajímat ceny takových kurzů, děti mají takový kurz podstatně levnější, protože instruktor je učí většinou ve skupinách, ale pokud na to máte dostatek peněz, můžete i Vašemu dítěti dopřát soukromou výuku, která Vás u dítěte vyjde kolem 5.000 korun, u dospělého, pokud chcete individuální přístup, že se instruktor bude věnovat jen Vám, což je pro úplný začátek určitě lepší, počítejte s cenou okolo 10.000 korun za 5 dní výuky.
lyřaž na svahu
Je dobré proto zvážit, zda to není jen Váš rozmar, a příští rok už na lyže zase nestoupnete. Pokud jste opravdu rozhodnutí věnovat se lyžování pravidelně, rozhodněte se pro instruktora, nenechte se učit od přátel, protože každý z nich už má zažitý svůj styl.
V začátku určitě nevyhledávejte lyžařská střediska např. v Alpách, i sami instruktoři doporučují začít v Čechách a na menších kopcích, ideální k tomu může být třeba Šumava.
Co všechno Vás lyžařský instruktor naučí: v první řadě Vás bude učit základní postoj na lyžích, pluhovaní, zastavování pod kopcem, také jak vůbec nasednout na lanovku a hlavně z ní na kopci sjet, protože ani to není pro začátečníka vůbec jednoduché. Až po zvládnutí těchto zdánlivě „jednoduchých“ technik se s Vámi vydá sjet menší kopec. Nemusíte si do začátku ani kupovat lyže, boty a helmu, půjčovny jsou tímto pro začátečníky vybavené.
otec a dcera na kluzišti
Věřte však, že za 5 dní výuky s instruktorem se naučíte mnohem víc, než kdyby Vás učil někdo známý, můžete potom další dny pokračovat sami, nebo už si instruktora platit třeba jen na hodinu denně.
Příští zimu se s ním potom můžete domluvit i na tom, jaké lyže se máte pořídit, stejně tak i další lyžařské vybavení, i s tím Vám instruktor pomůže.