Někdy je lepší mít mobil po ruce

Jsou lidé, kteří tvrdí, že není dobré, pokud člověk nosí svůj mobilní telefon neustále u sebe. Je jasné, že něco takového není příliš vhodné a to zejména, pokud jste zrovna venku s někým, koho jste již dlouho neviděli a místo toho, abyste se s daným člověkem normálně bavili o tom, co je u vás nového, tak se díváte do telefonu. V takovém případě určitě není vhodné mít položený telefon hned vedle sebe. Je lepší jej mít v tašce.

Takový telefon se ale vyplatí mít po ruce v případě, že jdete například od autobusové nebo tramvajové zastávky domů a je tma. Člověk nikdy neví, kdo na něj může někde ve tmě číhat a až nastane ten správný moment, pokusí se daného člověka okrást nebo mu bude chtít nějak ublížit. Člověk, který má telefon zrovna po ruce, by měl kromě toho, že by se měl z daného místa dostat co nejdříve pryč, okamžitě volat pomoc. Mnohdy jen stačí vytočit číslo a ať už je to Policie nebo jiná linka, jsou schopni zjistit vaší polohu.

mobil v ruce

Jeden opravdu nikdy neví, kdy mu může takový telefon velice pomoci. Určitě je proto dobré mít v této chvíli telefon při sobě, protože jeden opravdu nikdy neví.

Pokud jste ale skutečně s někým na čaji nebo kávě, neměli byste mít telefon hned vedle své ruky, protože to není vhodné.

mobil po ruce

Jsou ale i jiné situace, kdy je vhodné mít telefon po ruce a to například v případě, pokud jste venku s někým, kdo mívá zdravotní problémy. Pokud se člověku projeví daný zdravotní problém a víte, že jediným řešením je zavolat záchranku, pak ani chvíli neváhejte a volejte. Také je to jedna z dalších situací, kdy se opravdu hodí mít telefon po ruce.

Najde se spousta situací, kdy je to vhodné a kdy naopak ne, ale sami bychom se měli zamyslet nad tím, která situace je tou vhodnou a která tou vhodnou není a věřte, že je mnohem více těch, které vhodné nejsou, ale člověk si to mnohdy vůbec neuvědomuje.