Zvíře na vesnici

Já vím, že opravdu každé malé dítě si přeje mít doma nějaké zvíře. A já jsem nebyla jiná a celý život jsem toužila po tom, že doma budu mít kočku a psa a taky malého králíčka. A já vám ihned řeknu proč. To, protože jsem vyrůstala na vesnici, kde měli všichni opravdu mnoho zvířat. A začínalo to slepicemi a taky jsme měli dva koně. Jenomže koní jsem se opravdu hodně bála a měla jsem z koní respekt. A taky jsem si řekla, že pes a kočka bude naprosto ideální, stejně jako králík. Protože my jsme na vesnici neměli vůbec žádného psa ani kočku a ani králíka. A je to docela zvláštní, protože všichni ostatní na vesnici tohle měli. A spíše nikdo neměl koně anebo husy. Myslím si, že pes a kočka na vesnici neodmyslitelně patří a já jsem vůbec nechápala, proč jsme to doma neměli my. Až před několika lety jsem se to dozvěděla. Dozvěděla jsem se, že kdysi moje máma měla trauma se zlým psem.

I pes je citlivý.

To, když prý byla malá a bylo jí asi šest let, tak ji škaredě napadl malý pes a pokousal ji. A později jsem se taky dozvěděla, že to byl pouze malý pes a bylo to štěně, které si chtělo hrát, ale máma už z toho měla takové deprese, že žádného psa doma už nesnesla. Já sice to chápu, ale je to už přece spoustu let, tak by taky mohla tomu psovi odpustit.

Pes je fajn parťák.

A přece všichni psi za to nemůžou. Každý pes není stejný. Nicméně ale mámu už jsem nikdy nepřemluvila. A pak nyní už bydlím sama a mám vlastní dva pejsky a moje máma se dokonce do mých psů zamilovala. A že je taky velmi ráda hlídá a usuzuje, že si asi taky nějakého malého pejska pořídí domů Sama mi máma řekla, že pes je vlastně ideální společník do malého bytu. Tedy musíte si taky pořídit takové zvíře domů, aby vám k tomu vyhovovaly maximálně podmínky. Taky dbejte na to, kolik máte na zvíře, hlavně tedy na psa, času. Ti ho potřebují opravdu hodně.