Nepodceňujte pojištění do zahraničí

Cestování do zahraničí může mít celou řadu důvodů. Může být například zajímavým koníčkem. V tomto případě většinou cestovatel rozšiřuje svůj akční rádius a poté, co navštíví nejbližší sousedy, vydává se dál a dál. Za krátkou dobu také zjistí, že co země, to jinak nastavená pravidla. V některých případech nám ale mohou právě tyto odlišnosti docela zkomplikovat život.

  • Před cestou do zahraničí by bylo dobré zjistit si, jak je v konkrétní zemi ošetřena základní zdravotní péče pro cizince.

pojištění

Například v Chorvatsku je českému turistovi poskytnuta zdarma pouze neodkladná a nutná zdravotní péče. Ostatní zákroky jsou placené. Otázkou je, co přesně do základní péče patří a co už ne. Vydáme-li se o kousek dál, například do Portugalska, pak i zde máme nárok na neodkladné lékařské ošetření, ale před samotným ošetřením zaplatíme vstupní poplatek.

  • Nabízejí se tedy dvě možnosti řešení.
  • Buď si s sebou vzít dostatečnou hotovost pro nečekané události anebo uzavřít cestovní pojištění a být tak v klidu.

Pojištění vám v zahraničí pomůže vyřešit nečekané situace

Výhodou cestovního pojištění je také to, že si ho každý klient může sjednat pouze na dny, které tráví na cestách do zahraničí. Pojišťovna AXA ASSISTENT nabízí pojištění do zahraničí ve třech základních formách. Záleží na konkrétních okolnostech a také na tom, jaké má klient představy o svém zahraničním pobytu.

pojištění na cestu

  • Jiné pojištění bude nabídnuto v případě vysokohorské turistiky a jiné si může klient zvolit v případě, že jede na několikadenní poznávací návštěvu cizího města.

Cestovní pojištění má ale v každém případě jeden společný znak. Klientovi má přinést klid a jistotu. Ať se mu v zahraničí stane cokoliv nepříjemného, nikdy nezůstane sám a bezradný. Vždy se bude mít na koho obrátit. Ukradená zavazadla vám pochopitelně žádná pojišťovna nevrátí, ale náhrada škody je vždy lepší nežli nic. A pokud by došlo k situaci, kdy je nutné se například ze zdravotních důvodů vrátit zpět domů, pak stačí zavolat a už se nemusíte o nic starat, vše vyřešíme k vaší spokojenosti.