Nesnažme se být jen tou dokonalou

Vše pro pochvalu.

Pokud se dostanete do momentu, kdy jste pro pochvalu schopna udělat téměř cokoli, měla byste ubrat plyn. Nejen, že se zbytečně uženete, ale přestanete stíhat důležité věci. Pochvala je samozřejmě důležitá, ale jsme to zároveň i my sami, kdo by se měl umět pochválit. Sama nejlépe víte, v kterých věcech vynikáte a za co si zasloužíte pochvalu. Zároveň jste si vědoma, v kterých oblastech máte mezery a kde by to chtělo přidat. Proto se zaměřte na ty oblasti, na které sama chcete, v takové míře, aby vás práce na sobě těšila a nestala se spíše utrpením.
Žena studuje

Dokonalá za všech okolností.

I žena je jen člověk a jako žena nejste povinna vypadat za všech okolností jen a jen dokonale. Především si ujasněte, v čem pro vás taková dokonalost spočívá, ne vždy se musí jednat jen o vzhled. I vy máte nárok dát najevo únavu a postěžovat si, že něco nevyšlo nebo jen vypadat, že jste zrovna vyběhla z domu a dát najevo vlastní sebevědomí tím, že se na nákup do obchodu nebudete líčit. A už vůbec se nesnažte stylizovat do něčeho, čím nejste. Ne každý ocení napucovanou ženu v kostýmku s nalakovanými nehty. Někdy to chce ubrat a být více sama sebou, třeba i v riflích a flanelové košili.

Za žádných okolností nesmíte nic zmeškat.

Musíme být neustále u všeho a mít pod kontrolou i to, co se vás přímo netýká? Pokud neustále něco nestíháte, aktivní ženu to z vás neudělá. Jen tím dáváte najevo to, že nejste schopna si efektivně rozplánovat vlastní den. Pokud máte pocit, že toho máte nad hlavu, zvolněte a ujasněte si priority, zkuste si svůj den lépe rozvrhnout. Pokud máte neustálou potřebu být aktivní a mít spoustu práce, nikdo s vámi dlouho nevydrží. Koho by bavilo žít věčně v poklusu?
Žena v kanceláři

Říkejte si o pomoc.

Pokud máte pocit, že na vše stačíte sama, zkuste se zamyslet nad tím, jak váš život vypadá z venku. Zda nepůsobíte uhnaně nebo zda okolí nemá pocit, že věčně nestíháte. A nemáte ten pocit i vy sama? Uberte a bez výčitek svědomí si řekněte o pomoc. Okolí vám rádo pomůže, aniž by vás považovalo za neschopné. Naopak. Jen silná žena si umí říct o pomoc.