Podle čeho vybírat moderní sedací pytle? Chcete se posadit, lehnout si nebo budete vybírat podle designu?

Rádi se pohodlně usadíte a užíváte si sledování televize nebo četbu oblíbeného časopisu či knihy? Zapomeňte na křeslo, pořiďte si raději pohodlný sedací vak.

Podle čeho vybírat moderní sedací pytle? Chcete se posadit, lehnout si nebo budete vybírat podle designu?

Víte, co si představit pod pojmem sedací pytel? Tyhle moderní doplňky jsou velmi oblíbené, hodí se do interiérů ale i pro venkovní použití. Můžete se do nich pohodlně posadit, ale klidně si v pytli můžete i poležet. Mají velkou spoustu výhod a možná nebudete vědět, který si vybrat. Co by mělo o vašem výběru rozhodnout?

obývací pokoj

Křeslo nebo raději sedací pytel?

Křesla vám nemusíme nijak zvlášť představovat, známe je všichni, jistě jsou pohodlná a hodí se zejména do obývacích pokojů jako doplněk k sedací soupravě. Jenže sedací pytel je také velmi pohodlný a navíc ani nezabere tolik místa jako právě třeba křeslo. K dostání jsou totiž pytle všech možných tvarů ale i velikostí. Obrovskou výhodou sedacích pytlů je to, že jsou snadno přenosné a tak je můžete dát tam, kde aktuálně potřebujete vytvořit pohodlné místo na sezení. Pytle se vyrábějí z mnoha různých materiálů, většina z nich je navíc omyvatelných. To znamená, že si svůj oblíbený sedací vak můžete dát klidně v létě na terasu, do trávy na zahradu ale i na balkón.

Textilní povlaky se dají snadno vyprat v pračce, jiné zase můžete snadno otírat mokrým hadříkem, vyčistit se dají i mýdlovou vodou, pak je stačí jen nechat usušit. Jen pozor na luxusní sedací vaky z kůže, jejich údržba už je složitější. Sedací pytle a vaky jsou velmi moderní, praktické a mají i své zdravotní výhody.

sedací pytel

Pohodlí kdekoliv a kdykoliv

Díky sedacím vakům můžete mít své pohodlí kdekoliv, podle tvaru ale i velikosti si pak můžete vybrat, zda chcete vak pouze na sezení, který je menší nebo i na ležení, ty bývají větší a mají specifický podlouhlý tvar. Opomenout bychom neměli ani jejich zdravotní benefity. Vaky jsou nejčastěji plněné drobnými kuličkami z polystyrenu, snadno se tak výplň přizpůsobí tvaru těla, tím pádem vás nebudou bolet záda, i když třeba ve vaku usnete nebo se v něm budete koukat na film.

Pro děti pak můžete pořídit speciální dětské vaky, které mohou mít různé dětské designy, tvary zvířátek nebo třeba fotbalového míče. Sedací vaky snadno zkombinujete se svým interiérem a získáte nejen pohodlné posezení ale i krásný a moderní doplněk.