Bezpečná trampolína velkého průměru pro děti i pro dospělé

Skákání na trampolínách se stalo módním hitem zejména pro svou účinnost. Ve velmi krátkém čase se vám totiž vyplaví do krve endorfiny a vaše nálada se výrazně vylepší. Zároveň budete spalovat kalorie ještě efektivněji, než při běhání, a tento pohyb nebude pro vás tak traumatizující, jak je tomu např. u silových sportů, kde musíte v krátké době podat značný výkon. Trampolínu navíc můžete mít doma a nebudete závislí na venkovních sportovištích, kde se pohybuje spousta lidí.

trampolína s ochrannou sítí

Jaký průměr si vybrat

Možná jste se již setkali s malými trampolínami, o průměru kolem sta centimetrů, inzerovanými jako dětské nářadí s omezenou nosností, anebo pro skákání v interiéru pro dospělé osoby s kovovými madly, připomínajícími řídítka jízdního kola. Dají se na nich provozovat základní cviky a pro pohyb v posilovnách a dalších uzavřených místnostech bohatě postačí. Jsou vhodné hlavně pro zimní období, kdy máme venku omezené možnosti ke sportování.

Jakmile však počasí dovolí pohybovat se pod širým nebem a cvičit i venku, můžete trampolíně zůstat věrní a mít k dispozici nářadí o větším průměru. Je to výhodnější ze dvou důvodů – velký průměr trampolíny 366 https://www.goodjump.cz/trampolina-366-cm-s-ochrannou-siti je bezpečnější (s krytem pružin a ochrannou sítí), máte kolem sebe více volného prostoru a nebezpečí úrazu je pak minimální. Druhým důvodem jsou větší manévrovací možnosti pro náročnější cvičení, takže tu můžete získat kondičku rychleji a efektivněji, než např. při běhání venku v parku nebo podél silnice.

velká venkovní trampolína

Neměli bychom zapomínat ani na skutečnost, že skákání se odehrává na velmi měkké podložce, resp. podložka je pevná a měkké dopady zajišťují obvodové pružiny. Ty dbají o to, abychom zatěžovali klouby a páteř jen velmi omezeně, nikoli tak, jak se to odehrává venku právě při běhání. Díky tomu může skákání na trampolínách absolvovat kdokoli, i lidé obézní anebo senioři, kteří si nemohou dovolit jiné pohybové aktivity silového charakteru.