Nový plášť pro váš dům

Žijeme v době plné možností a nápadů. Při výběru fasády se však musíme rozhodovat tak, aby splnila estetické i praktické očekávání a zdobila dům tím nejlepším způsobem. Jaké tedy máme možnosti?

Klasická venkovní omítka

Sázíte-li na jednoduchost, klasická omítka je něco pro vás. Toto primitivní a cenově dostupné řešení využívá spousta lidí. Co se barev týče, možnosti jsou neomezené a záleží pouze na vaší fantazii. Pokud tedy chcete fasádu rychle, levně a jednoduše, omítněte ji. Nevýhodou však je, že většina druhů omítek po čase přestává odolávat náporům počasí a je potřeba udělat omítku novou, nebo ji alespoň vyspravit.

modrá fasáda

Kámen je sázkou na jistotu

Venkovní kamenný obklad získává na oblibě čím dál více. Nejen že se jedná o elegantní a stylové řešení fasády, kámen také díky své struktuře něco vydrží a právě díky dlouhé životnosti jde o dobrou investici, která se ve výsledku vyplatí. Každý kámen je originál a proto i vaše kamenná fasáda bude vždy jedinečná. Na výběr jsou například břidlice, kvarcit, pískovec, nebo rula. Chcete-li ten nejkvalitnější kámen na vaši fasádu, určitě zvolte firmu Stone expert, kteří dodávají kvalitně zpracovaný přírodní kámen.

Dřevěná roubenka jako z pohádky

Ačkoliv dřevostavba není zrovna nejpraktičtější, můžete váš dům obložit dřevěnými deskami a dodat mu tak image krásné dřevěné chaloupky. Zde už ovšem musíte myslet na vyšší náklady a samozřejmě náročnější údržbu, kterou dřevo zkrátka vyžaduje.

dům na předměstí

Beton

Moderní se stává i betonová omítka, nebo fasáda s betonových bloků. Zde už jde však o určitý styl vhodný jen pro modernější stavby typu ekonomického bydlení. V poměru cena, výdrž je však beton skvělou volbou.

Cihlový obklad

Chcete-li vzbudit dojem staré Anglie, nebo spíš míříte moderním účelovým směrem, cihlový obklad je úžasnou možností jak zazářit a takříkajíc vystoupit z řady. Cihlový obklad je taková nedbalá elegance mezi fasádami.