Online seznamování a na co si dát pozor

Pokud se chcete s někým seznámit, není vždycky uplně nejjednoduší vyrazit do ulic a navázat s někým konverzaci, obzvlášť pokud hledáte vysněného partnera, šance, že na něj narazíte na první dobrou je velmi malá. Kdežto když to zkusíte na internetu, stačí si vytvořit profil, naklikat tam požadavky a začít hledat. Existují páry, které se zde našly, daly se dohromady, jsou šťastné, mají rodiny a možná spolu vydrží do konce života. A to jen díky tomu, že si zadali do vyhledávání jim vyhovující kritéria a to, co od svého budoucího partnera očekávají.
žena s notebookem
Nikdy to nebylo tak jednoduché. A stejně tak, když nehledáte nic vážného, ale pouze zábavu, na online seznamce je to opravdu hračka. Zní to přímo pohádkově že?
Ale není oblohy bez mráčku. Na seznamkách tohoto typu se nemusí vždycky vyskytovat pouze lidé, kteří mají čisté úmysly, ale můžou to být i podvodníci. Proto je důležité neztrácet hlavu a nevěřit hned každému. Existují případy, kdy se nechali lidé přes podobné seznamky například okrást. Seznamování nebo flirt je bezpochyby skvělé, ale nenechme se tím uplně ovládnout a zapomenout zásady bezpečného chování na sociálních sítích
pár na podlaze
Další věc, kterou je důležité zmínit v kontextu online seznamování jsou děti. Jako rodiče bychom měli dávat pozor, aby se k nim nějaká taková seznamka nedostala, což není nic nemožného, uvidí, že to dělá kamarád, tak to dělá taky. V rukou dítěte se z takové online seznamky může stát velmi nebezpečná záležitost, mohly by se nechat napálit a s někým si i domluvit schůzku.
ženich a nevěsta
Shrneme si tedy zásady správného a bezpečného chování na seznamkách:
·         Nikdy nesdělovat osobní údaje cizím osobám (rodné číslo, číslo účtu, pin ke kartě,..)
·         Nikdy neposílat intimní fotografie přes internet
·         Nikdy si nedomlouvat schůzku mimo civilizaci (palouček u lesa, kopec za městem,..)
·         Zajistit, aby se k mé seznamce nedostalo dítě
Důležité také je si ale uvědomit, že něco jako DOKONALÝ partner neexistuje a že při hledání takového, bychom u toho telefonu nebo počítače mohli strávit i celý život, a to přeci nechceme.