Zabiják jménem bulimie

V dnešní době se nedokonalost nepromíjí. Není tak divu, že se všechny ženy snaží napodobit krásné, vysoké, hubené a s dokonalou pletí. Nicméně takový reálný svět není. Ani sami modelky bez make-upu a upravení grafickými programy. Pokud byste je potkali na ulici, často byste o nich neřekli ani to, že jsou modelky.

Nicméně především mladé a dospívající ženy mohou mít problém si tuhle realitu uvědomit. Propadají tak velmi často psychickým nemocem, jako je například klasický stres nebo dokonce poruchy příjmu potravy.

Zejména pak poruchy příjmu potravy mohou být životu nebezpečné. Pokud se tělo nedostává ve správné míře všech živin a minerálů, může hrozit až zkolabování organismu nebo dokonce samotné vyhladovění.

žena před zrcadlem

Jednou z nejznámějších nemocí tohoto druhu je bulimie. Jedná se o nemoc, která je hned po anorexii nejčastější. Ačkoliv existuje celá řada věcí, ve kterých se tyto nemoci shodují, jsou mezi nimi i rozdíly. Asi nejzákladnější rozdíl je v tom, že bulimičky velmi často nehladoví a nemusí být ani přehnaně hubené.

Naopak je možné, že bulimičky mohou být trochu při těle. Odhalit tuto nemoc tak může být opravdu velmi složité. Bulimie se vyznačuje záchvaty jezení. Osoby trpící tímto onemocněním mohou mít i několikrát denně záchvat, ve kterém sní vše, co jim přijde pod ruku. Nicméně toho často již během jídla litují. Jdou tedy potravu ihned vyzvracet.

krejčovský metr

Neustálé zvracení tak velmi škodí celému trávícímu systému. Nejenže se kazí sám žaludek, ale například i zuby. Navíc, pokud zvracení bude časté, může dojít i k tomu, že žaludek nebude schopen potravu již udržet a bude vše zvracet sám.

Máte-li podezření, že by se tohle onemocnění mohlo týkat někoho ve vašem okolí, jednejte rychle. S výpočtem správné hmotnosti vám může pomoci BMI kalkulačka. Také není na škodu navštívit psychologa nebo psychiatra.